Го измешала ова со јаболков оцет и го пиела секое утро, нејзиниот живот се променил!

img

Летната сезона почнува, а вашата фигура се уште трпи последици од зимското натрупување масти. Јаболковиот оцет е добро позната намирница со извонредни лековити својства. Ги чисти крвните садови, делува против лошиот холестерол и триглицеридите…

Но, дали со овој природен суплемент се служите правилно и дали ги користите сите негови благодети?

Измешајте јаболков оцет со млака вода и мед, пијте ја оваа мешавина секое утро пред доручек и навистина ќе се уверите во неговата ефикасност – ги топи килограмите како од шега!

Во видеото подолу погледнете како се применува јаболковиот оцет со цел губење килограми, но и одржување на здравјето, правилно и без нус појави.

Објавено понеделник, 12 јуни 2017 07:59:00
Напишано од ВиолетаПоследни вести