Со овој трик никогаш повеќе нема да ви капне какпка на шпоретот додека го готвите ручекот

Постои еден лесен и едноставен трик за никогаш повеќе да не ви истече ручекот од тенџере откако ќе зоврие.

img

Имено, се што треба да направите е да земете една дрвена лажица за мешање да ја ставите на средина додека врие смесата во тенџерето и со тоа нема да падне никапка на шпоретот.

Така и ручекот ќе остане цел и нема да се мачите да чистите дамки.

Објавено петок, 10 ноември 2017 09:21:00
Напишано од ВиолетаПоследни вести