ПРОВЕРЕНО: „Го отстранив целулитот и ослабев користејќи нешто што секоја домаќинка го има дома“

Целулитот се појавува како резултат на нездрав начин на живот и генетика. „Јас како нутриционист, и како жена знам дека е тешко да се ослободите од тој непријател.

img

Во оваа статија ќе ви претставиме многу едноставен начин за елиминирање на целулитот, и помека кожа. За таа цел ќе ви треба само една состојка која ја имате дома.

Волшебното средство за отстранување на целулитот е јаболковиот оцет. Тој е полн со магнезиум, калциум, калиум и други минерали кои ја поттикнуваат циркулацијата и ги елиминираат вишокот течности од телото. Јаболковиот оцет ја спречува водата да се задржува околу стомакот и бутовите.

Треба само да помешате 1 дел оцет спрема 2 дела вода (размер 1:2) По желба може да додадете малку мед. Втријте од добиената смеса на зафатената површина, замотајте во пластична фолија и преку неа ставете топол пешкир, па оставете да делува 30 минути. Потоа исперете со топа вода.

Повторувајте ја постапката редовно, се додека не ги добиете саканите резултати.

За оние кои сакаат да изгубат малку од тежината:

Помешајте две лажици јаболков оцет и една лажица мед. Земете од смесата 2 пати дневно се додека не се постигнат саканите резултати.“

 

Објавено среда, 21 декември 2016 10:25:00
Напишано од ЕленаПоследни вести