Овој рецепт со ЛУК, ќе ги испегла вашите БРЧКИ за 7 дена!

Многу жени трошат пари на разни козметички препарати, кои обично не се толку ефикасни, а во својата кујна имаат совршен серум против брчки.

img

Сите знаат дека лукот е одличен за здравјето и дека е силен антиоксиданс и природен антибиотик, но дали знаевте дека ги пегла брчките?

Рецепт:

Излупете едно чешне лук и добро изгмечете го, потоа додадете една лажичка мед и 1  лажица глина во прав (може да се набави во секоја аптека). Помешајте, и маската е спремна да ја нанесете на лице.

Прво добро исчистете го лицето и нанесете ја маската, потоа почекајте 20 – 30 минути па измијте се со млака вода.

Може и да ја оставите преку ноќ, па да се измиете наутро, но пред тоа, на перницата навлечете некоја стара навлака.

Објавено вторник, 27 декември 2016 08:45:00
Напишано од ЕленаПоследни вести