Ослободете се од БОЛКАТА ЗАСЕКОГАШ и тоа за само 1 седмица - зглобови, нозе и грб

Обично кога сме под стрес, лошо држење на телото, нездравата исхрана може да доведе до болки во нозете, зглобовите, вратот или грбот.

img

Ако сте еден од оние кои секогаш се во брзање овде е решението за вас. Овој рецепт без сомнеж ќе ви помогне.

Состојки

Ладна вода

Желатин

Прво ставете 5 грама желатин, а потоа додадете вода и мешајте добро. Оставете мешавината да остане преку ноќ и наредниот ден можете да ја консумирате како џем.

Оваа мешавина треба да се зема секое утро и да се потроши за 30 дена, ако сакате најдобри резултати. После 6 месеци можете повторно да ја почнете истата процедура. На пример, ако не ви се допаѓа вкусот можете да додадете мед или сок. 

Објавено понеделник, 28 ноември 2016 01:05:00
Напишано од ЕленаПоследни вести