За чистење на организмот, при гастритис и чир, пијте оваа корисна напивка!

Поради нездравата исхрана, нешто што треба сите ние да го направиме е да го исчистиме нашиот организам од токсини. Со оваа напивка можете да спречите појава на гастритис и чир.

img

Корисната напивка се подготвува исклучително лесно и воопшто не е скапа, а дејствува беспрекорно.

Вечерта треба да измиете и да потопите 3 лажици ленено семе во 1 литар врела вода. Најдобро би било да ја ставите напивката во термос, но ако немате, користете друг сад со вода.

Во ноќта водата ќе ги извлече хранливите материи од лененото семе. Следното утро исцедете ја водата од семето. Семето не го фрлајте. Како што семињата се набабрени, стануваат исклучително пријатни за јадење. Можете да ги изедете за појадок или во текот на денот.

Напивката од ленено семе пијте ја во текот на целиот ден. Поделете ја на 6 еднакви порции. Секој дел земате на гладно пред секој оброк.

Околу 10 и 15 часа повторно пиете од корисната напивка. Последниот дел го пиете вечерта пред спиење. За да го прочистите квалитативно својот организам или да добиете добри позитивни резултати во третманот на гастритис и чир, пијте ја оваа корисна напивка најмалку 10 дена.

Ако се направи втора серија, направете пауза од 3 дена и повторете го лекувањето уште 10 пати.

Објавено четврток, 24 ноември 2016 01:25:00
Напишано од ИринаЗдравје:Најчитани

Последни вести