Пушите повеќе од 5 години ? Овој напиток ќе ви ги исчисти белите дробови!

Пушењето го нарушува општото здравје а особено здравјето на белите дробови затоа ви го препорачуваме овој домашен лек за прочистување на белите дробови.

img

Состојки:

  1. 400 г бел лук
  2. 2 лажици коркума
  3. Ѓумбир
  4. 400 г кафеав шеќер
  5. 1 литар вода

Подготовка :

Ствате ја водата во сад да зоврие па додадете го лукот , ѓумбирот  и шеќерот варете додека смесаата не се соедини . тргнете го садот од оганот и почекајте да се олади. Овој напиток треба да се чува во фрижидер.

Земајте 2 лажички наутро на празен стомак и навечер по последниот оброк.

Објавено вторник, 10 јануари 2017 03:51:00
Напишано од виолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести