Еве како конечно да се откажете од пушењето

Пушењето е зависност и тешко е да прекинете иако можеби долго се обидувате.

img

Навиката е силна и наспроти сите ваши обиди се чувствувате дека нема помош.

Низ интернетот веќе извесен период циркулира еден природен рецепт за одвикнување од пушење за кој многумина велат дека делува.

Рецептот се состои од едноставни состојки кои ќе ви помогнат да се решите од оваа навика.

Состојки потребни за овој рецепт:

половина грејфрут

половина портокал

20 мл чај од камилица

30 грама масло од јојоба

30 грама маслиново масло

30 грама кокосово масло

5 грама оригано

Лекот мошне едноставно се подготвува.

Исцедете ги грејфрутот и портокалот. Во соодветен сад измешајте ги сите состојки додека не добиете хомогена смеса.

Потоа смесата префрлете ја во помали теглички кои можете секаде да ги носите со себе.

Нанесете ја смесата на кожата под носот или ставете неколку капки на памук и длабоко вдишувајте кога и да почувствувате потреба за цигара.

Објавено среда, 15 ноември 2017 11:00:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести