Сладолед кој никогаш нема да ви се стопи

Сите сакаме да се разладиме со сладолед не летните горештини, но зарем има нешто подосадно кога тој ќе почне да тече од страните и да се топи?

img

Гастрономот го патентирал овој вид сладолед кој никогаш нема да се стопи додека го јадете, па дури и кога температурата е над 40-50 степени Целзиусови.

Покрај тоа што не се топи, тој е сосема органски, што е уште еден голем плус за него.

Би сакале ли и вие да го пробате?

 

Објавено сабота, 17 јуни 2017 05:38:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести