ОМЛЕТ СО МЕУРЧИЊА од рерна - Нешто навистина необично а многу вкусно и се топи во уста

Едноставен рецепт со пријатно изненадувачки резултат.

img

Од него ќе бидат воодушевени и децата, но и останатите. Само еднаш подгответе ваков појадок и ќе ви стане еден од омилените. Овој омлет просто се топи во уста. За подготовка ви е потребно:

- подлабок калап со димензија 10 х 24 см

- 6 јајца

- околу 300 мл млеко

- ½ мала лажичка сол

- путер или масло за подмачкување на калапот

Печете во загреана рерна на 200 степени околу 30 минути.

За време на печењето не ја отворајте рерната.

 

Се вчитува прикажувачот на видео...

Објавено среда, 14 декември 2016 10:10:00
Напишано од ЕленаЗдравје:Најчитани

Последни вести