Му се заблагодаруваат сите жени: Маж успеа да го реши нивниот најголем проблем, а еве и како!

На рецептот работел три години...

img

Марк Видмер со својот изум го олесни животот на многу жени. Имено, овој Швајцарец направи чоколадо специјално за дами. Чоколадото се вика Фрејмонд и ги ублажува менструалите болки бидејќи содржи дури 17 различни видови на швајцарски планински билки. Нивната комбинација со чоколадото го подобрува расположението, а воедно и смирува.

Високиот процент на какао (дури 60 отсто) содржи магнезиум, ги спречува грчевите и го опушта телото, а го ослободува и хормонот на среќа, наречен серотонин.

Видмер работел три години на рецептот за Фрејмонд, а засега ова чоколадо може да се купи само во Швајцарија.

Објавено вторник, 15 ноември 2016 02:03:00
Напишано од Елена ПЗдравје:Најчитани

Последни вести