Лушпите од мандарини ќе ве спасат од кашлица и болка во грлото: Еве како...

Мандарините се вкусно овошје, но можат да послужат и како лек.

img

Дали сте знаеле дека лушпите се многу делотворни кога се во прашање болести на дишните патишта?

Ако ве мачи болка во грлото или кашлица, направете го ова:

Сомелете 50 грама лушпи од мандарини и ставете ги во стаклена тегла.

Лушпите налејте ги со чаша водка или 40 % алкохол.

Добро затворете ја теглата и оставете да отстои седум дена на топло место.

Јадете по една лажица по јадење.

Објавено вторник, 29 ноември 2016 11:56:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести