Земајте 7 дена по 1 лажица: Прави чуда за вашиот имунитет и го спасува срцето!

Потребно е да земете само 1 лажица од овој лек секое утро, 7 дена по ред и вашиот организам и вашиот организам ќе доживее неверојатна промена

img

Станува збор за комбинација од лук и мед. Ова се познати состојки во народната медицина кои со своите моќни својства лечат многу заболувања. Би требало да станат ваши секојдневни намирници бидејќи го подигаат имунитетот како ниту едни други.

Се што треба да направите: Исецкајте 2-3 лукчиња и ставете ги во тегла со мед. Оставете смесата да отстои се додека не се соедини.

Доволно ќе биде да земате по една лажица од овој лек секое утро 7 дена по ред и вашиот организам ќе доживее неверојатна промена.

Во продолжение прочитајте неколку поволности кои ги носи овој лек.

Го подига имунитетот

Оваа комбинација му дава силина на вашиот имунолошки систем, што е важно ако се борите против некои болести, и кога сакате да ја спречите заразата.

Го заштитува срцето

Оваа мешавина ги чисти крвните садови од масти и со тоа спречува срцев удар.

Лечи воспаление на грло

Медот и лукот имаат изразено високо антиимфламаторно дејство, па се многу добри за спречување на инфекции на грлото.

Објавено среда, 12 октомври 2016 5:18:00
Напишано од ЕленаЗдравје:Најчитани

Последни вести