Природен еликсир кој секоја жена МОРА да го проба

Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички постапки, туку неопходно е да се комбинираат неколку методи. После користењето на овој елексир се подобрува видот, кожата станува мека и еластична на целото тело, а косата погуста.

img

Постојат природни ефикасни методи на подмладување за кои  всушност не ви требаат скапи козметички препарати и уште поскапи и ризични хируршки зафати.

За подмладување најдобро е да се користат различни методи кои заедно даваат неверојатни резултати: правилна исхрана, физичка активност, природна нега и духовно задоволство.

Сигурно сте забележале дека има жени кои изгледаат 10 или 15 години помлади, а притоа не подлегнале на некакви хируршки интервенции. Една од тие жени, која сака да остане анонимна, ја открива својата тајна за продолжена младост. Таа тврди дека откако почнала да го користи овој еликсир, ѝ се подобрил видот (од -3 на -1), кожата ѝ станала мазна и еластична на целото тело, а косата погуста. И што е најинтересно, косата која почнала да ѝ белее, престанала!

Потребни состојки:

100 ленено масло

2 средни лимони

1 голема главица лук

0,5 кг мед

Начин на подготовка:

Исчистете го лукот и заедно со 1 неисчистен лимон и 1 лимон без кора ставете ги во блендер.

Сомелената смеса помешајте ја со медот, додадете го лененото масло и повторно сè изблендајте.

Објавено вторник, 08 ноември 2016 6:25:00
Напишано од ЕленаНајади се:Најчитани

Последни вести