Една чаша наутро и навечер: Овие листови можат да ги исчистат вашите бубрези и да направат да работат беспрекорно!

Бубрезите  се многу  важни  бидејќи  ја филтрираат крвта и  го поттикнуваат  исфрлањето на штетни  материи од  организмот. Нивната  функција  е многу  важна  и  затоа  треба да размислуваме  за нив.

img

Хранете се здраво бидејќи  поголемиот внес на соли и масти ги оштетува, а со  тоа  ги  запушува крвните садови  и  доведува до  срцев  и  мозочен удар. Освен тоа, доколку  пречесто  користите  анелгетици им наштетувате на бубрезите.

Немојте  да земате анелгетик за секоја ситница, туку  испијте  некој  чај.

Нема потреба поради  мали  болки  веднаш  да посегнувате по  аналгетици, мислете на своите  бубрези! Овде ви нудиме природен лек  кој ќе ја подобри нивната  функција и  ќе ги исчисти.

Потребни состојки:

7 свежи листови авокадо

2 л вода

Подготовка:

Варете ги  листот  во  вода 10- 15 минути, а потоа процедете и оставете да се олади. Од подготвениот напиток пијте по една чаша наутро и  една навечер и  ќе забележите подобрување по неколку  дена 

Објавено среда, 22 март 2017 02:38:00
Напишано од ВиолетаНајади се:Најчитани

Последни вести