Доживејте ја стотата: Само 1 лажичка од ОВОЈ природен лек, прави чуда!

Лукот е познат по своите лековити својства. Се покажа како исклучително корисен за срце бидејќи го намалува високиот крвен притисок и холестеролот и спречува разни болести...

img

Тука се и вообичаените здравствени проблеми кои консумацијата на лук ги ублажува или целосно отстранува (алергии на полен, настинка и грип, убод од инсект и инфекции). Тој исто така го зајакнува имунитетот и го ослободува организмот од токсини.

Најдобро е да се јаде суров, бидејќи така неговата активна состојка, алицин, останува во својот природен облик. За да го избегнете непријатниот мирис по кој е препознатлив, помешајте го со мед.

Подготовка:

Насечкајте 2-3 чешниња лук.

Измешајте го ова со 1 лажица мед.

Земајте од овој лек секој ден. За седум дена, ќе се почувствувате многу подобро и посилно.

Погледнете го видеото:

Се вчитува прикажувачот на видео...

Објавено петок, 04 ноември 2016 12:50:00
Напишано од ЕленаЗдравје:Најчитани

Последни вести