Докторите не ви кажуваат за ОВИЕ СЕМКИ, бидејќи можат да ги остават без работа: Толку се МОЌНИ што ги уништуваат и најлошите БОЛЕСТИ

Анти канцерогени својства можат да се најдат во било кое овошје, но семките од грозје имаат најголема концентрација. Денес семки од грозје можеме да најдеме во било која аптека во облик на капсули или екстракт.

img

Состав:

1 шолја семки од грозје

1 стаклен сад со капак

1 чиста крпа

Подготовка

Прво мора да ги измиеме семките од грозје со вода од чешма. После тоа, исушете ги во чиста крпа. Следна фаза е да ги ставите чинија и да оставите да се исушат околу 2 до 3 дена. После тоа сомелете ги. Ставете во стаклен сад и чувајте на суво и ладно место.

Користете го овој прашак 2 пати дневно мешајќи ги со вода или сок. Правете го ова повеќе од 3 месеци. Повеќе од тоа не се препорачува.

Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.

Објавено понеделник, 19 декември 2016 04:40:00
Напишано од ЕленаЗдравје:Најчитани

Последни вести