Доколку имате вишок на маснотии во крвта, овој рецепт е само за вас

Содржи само две состојки кои заедно одлично дејствуваат за разградување на маснотиите. Многу е едноставен.

img

Суви смокви и јаболков оцет е се што ви е потребно за овој рецепт. Имено, земете 3 суви смокви и со чепкалка за заби добро избоцкајте ги од сите страни, а потоа смоквите ставете ги во стаклен сад во кој претходно сте ставиле јаболков оцет.

Смоквите треба да бидат во оцетот цела ноќ и рано наутро ќе треба да ги изедете.

Овој рецепт ќе ви помогне многу брзо и лесно да се ослободите од маснотиите. 

Објавено недела, 02 април 2017 06:50:00
Напишано од ВиолетаНајади се:Најчитани

Последни вести