За 5 дена 3 килограми помалку со овој пијалок

Доколку сакате да ослабете за кратко време без напорни диети, конзумирајте го овој едноставен пијалок кој помага кај согорувањето на калории, го храни телото со витамини и минерали.

img

Ова е веројатно наједноставниот начин да ги изгубите оние вишок килограми. Се што ви е е потребно е следното: 60 грама магдонос, 1 лимон и 2,3 dc вода.

Истолчете го магдоносот и исцедете го лимоновиот сок (најдобро во блендер).

Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте ги со вода. Пијте го пијалокот на празен стомак и тоа само пет денови, а потоа направете пауза од десет дена. Овој пијалок ги согорува калориите а организмот обезбедува витамини и минерали. Магдоносот го подобрува варењето и му помогнува на организмот да ги исфрли вишокот течности, па така ја елиминира и подуеноста.

Објавено среда, 15 ноември 2017 12:00:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести