Три килограми помалку за само дена со суви сливи!

Диетата со  суви сливи  спаѓа во таканаречените брзи диети  и  наменета е за сите вас кои  во краток  временски период  сакате да намалите   до  3 килограми.

img

Подобрете го имунитетот  и  ослободете се од  вишокот килограми. Диетата со  суви сливи препорачува внес од 6  суви сливи по порција кои  не снабдеваат со околу  15 гр шеќер фруктоза и  глукоза  и со  околу  25гр јаглехидрати.

Пример за мени за еден ден диета со сливи

 Појадок: 6  суви сливи, ужина: една свежа јаболка

Ручек: виршла и  варено јајце

Ужина: повторете ги ручекот

Вечера: чаша нискомаслен јогурт

Треба да напоменеме дека оваа диета се препорачува ислкучиво на лицата без никакви  здравствени  проблеми, така да задолжително  консултирајте се со доктор пред дa почнете да ја применувате.  За диетата да биде што поефикасна, пожелна е физичка активност 15- 20 минути дневно. Оваа брза диета ќе ви помогне да симнете во  просек по еден килограм дневно. Ефектот ќе го засилите доколку редовно вежбате.

Објавено петок, 10 февруари 2017 08:48:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести