Само 3 грама од овој корен и вашето сало ќе исчезне !

Конзумирањето 3 грама ѓумбур ги топи вашите масти , имате чуство на пеперутки во стомакот затоа што ги чисти бактериите и токсините од вашето тело. Тоа се случува во првиот час .

img

По два часа ќе се чувствувате многу полесно а ќе имате и следните бенефити :

  • Борба против сите врсти на рак
  • Намалување масти
  • Елиминација на мачина и вртоглавица
  • Борба против гастрономски проблеми
  • Намалување на оток
  • Намалување на менструални болки

Ова ви е потребно :

Ѓумбир

Сецкан лимон (3 парчиња)

Циет (две пакетчиња)

Мента (повеќе)

Минерална вода (0.75 мл)

Подготовка и употреба :

Прво треба водата да проврие , паги додавате ѓумбирот , ментата ,лимонот и циметот . Нека се вари 15-20 минити па исцедете . Пијте двапати дневно , наутро и навечер.

Објавено недела, 15 јануари 2017 03:03:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести