Само 2 лажици дневно од овој сируп ги топат мастите за само 15 дена!

Овој  сируп  е одличен, а можете да го подготвите  на многу  едноставен начин. Освен за регулирање на  телесната тежина, овој  сируп ги подобрува функциите  на мозокот, слухот и мемеоријата.

img

Главна состојка на напитокот е ротква која е богата со  витамин В комплекс, калциум, магнезиум, фосфор,железо. Го подобрува метаболизомот, ја регулира столицата, го чисти организмот, го поттикнува создавањето на добри бактерии, ги намалува алергиите, а добра е и во борбата против замор.

За овој  здрав сируп потребно ви е:

125гр свежа ротквица

3 лимони

3 лажици мед

Подготовка:

Исцедете го лимонот и  направете  пире од ротквициите. Измешајте ги и  додадете го медот во смесата. Подготвениот сируп ставете го во чиста тегла и  земајте по една лажица 2 пати дневно пред оброк.

Објавено сабота, 12 ноември 2016 12:28:00
Напишано од ЕленаЗдравје:Најчитани

Последни вести