Не се форсирајте со диети, туку ставете го ОВА во вода и пијте секој ден!

Хидратацијата на телото е еден од најважните аспекти за одржување на добро здравје и оваа овошна вода ќе ви го даде токму тоа и ќе ве држи хидрирани во текот на целиот ден.

img

Придобивки од консумација на „овошна вода“:

- таа му помага на телото да се ослободи масните клетки

- ги одржува органите здрави при потење

- го намалува мускулниот замор за време на работа

- помага да издржите повеќе при тренинг

- го подобрува расположението

- ве држи хидрирани

- го забрзува метаболизмот и помага да одржите здрава тежина

- му дава на организмот повеќе енергија

- помага при стомачни проблеми и ги отстранува токсините од вашиот организам.

Многу е лесно да се направи овој пијалок. Сѐ што треба да направите е да исцедите сок од некој плод во чаша со вода и тоа е тоа. Готово е за пиење!

Објавено среда, 14 декември 2016 06:59:00
Напишано од виолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести