Напиток за брзо слабеење: Ќе намалите и до 15 килограми месечно!

Напитокот се покажал како  многу  ефикасен во  губитокот на килограми. Секако, потребно  е  да се движите и здраво да се храните.

img

Освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на целокупното здравје.

Состојките кои  влегуваат во состав се многу здрави. Така чиа семките  поволно делуваат на здравјето бидејќи поседуваат  доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и  влакна. Делуваат како антиоксиданси.

Лимонот  содржи доста витамин Ц, минерали како  што  се калциум, калиум, железо.

Состојки:

1 шолја лимонов сок

1 лажица чиа семе

1 лажица мед

1 чаша вода

Подготовка:

Потопете си  семињата  во  вода  1 час

Потоа ставете ги  во  блендер и  помешајте ги  со останатите состојки.

Конзумирајте го овој напиток во  утринските часови. Подобро  ќе  се чувствувате, а ќе ви помогне да го намалите нивото на шеќер и  холестерол во крвта.

Објавено петок, 24 февруари 2017 02:52:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести