Мешавина поради која ќе полудите: Користете ја секоја вечер и ќе го симнете и последниот грам од салото!

Конечно ќе успеете да го постигнете она што од секогаш сте го сакале!

img

На сите нас добро ни се познати одличните својства на медот по здтавјето, како и суперздрава комбинација со циметот.

Имено, медот и циметот ако се конзумираат пред одењето во кревет го стимулира чистењето на цревата, ги елиминира габите, паразитите и другите бактерии кои се одговорни за спорото варење,а и за лошиот метаболизам, па затоа конечно ќе успете да се ослободите од секое грамче на сало.

Кога телото конечно ќе се исчисти, вие ќе ја имате совршената линија, но и ќе го поправите здравјето.

Оние кои го користат овој рецепт кажуваат дека секое утро се будат со помалку тежина уште од првиот ден.

Ова смеса можете да ја користите и како превенција против акумулацијата на масти во телото.

Рецепт:

Вечерва во 200 милилитри врела вода ставете половина лажичка цимет, а кога ќе се олади додајте една лажичка мед и ставете го во фрижидер. Утревечер пред да заспиете направите нов напиток, а оној кој сте го ставиле во фрижидер испијте го.

Напомена:

Не смеете ништо друго да додадете во овој напиток и морате да го пиете само навечер, иначе ефектот нема да дејствува.

Објавено понеделник, 27 февруари 2017 08:34:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести