Испробала неверојатна ШОК ДИЕТА и ослабела 13 килограми за 2 седмици – еве за што се работи!

Постојат милион диети кои ветуваат дека ќе изгубите 15 килограми за само една седмица,но ниту една не може да се спореди со оваа.

img

Заблагодарувајќи се на оваа шок диета,успеав да изгубам 13 килограми за 2 седмици,но не се држев потполно до правилата.Жените кои што ги следеле сите упатства успеале да ослабат и 15 килограми.

Ако ги следите упатствата кои не се премногу комплицирани,ќе бидете вчудоневидени од резултатот.

Но тоа не е се,што повеќе килограми имате- тоа е поефикасна.

 

Најдобро од се е по диетата килограмите нема да се вратат преку ноќ и за викенд можете потполно нормално да јадете.И секако,не е поентата да по нејзиниот завршеток во истиот момент да изедете 2 пици и цела чоколадна торта.

Еве како мора да се храните ако сакате да изгубите максимален број на килограми:

Доручекот е ист секој ден:

-1 портокал ( или слично овошје како што се круши или праски,никако немојте да јадете банани)

-2 парчиња двопек

-шолја кафе или чај без шеќер

Ручек:

Понеделник: 1 портокал,1 варено јајце и 1 чаша јогурт

Вторник:1 портокал,1 варено јајце,1 јогурт и 2 парчиња двопек

Среда:1 портокал,1 варено јајце,1 јогурт и 1 мала салата од зелен зеленчук

Четврток:125 грама младо свежо кравјо сирење со низок процент на масност,1 домат и 1 парче двопек

Петок:100 грама варено месо или риба,1 домат и едно парче двопек

Вечера:

Понеделник:2 домати или 2 децилитри сок од домат,половина килограм зелена салата или краставици и 2 парчиња двопек

Вторник:125 грама мелено говедско месо,1 домат или 1 децилитар сок од домат,1 парче двопек и 1 шолја чај или кафе

Среда:125 грама мелено говедко месо,1 портокал,парче двопек и 1 шолја кафе или чај

Четврток:125 грама мелено месо,2 домати,1 јаболко и 1 парче двопек

Петок:500 грама варен зеленчук,1 варено јајце и 1 домат

Објавено четврток, 26 јануари 2017 10:03:00
Напишано од ВиолетаНајади се:Најчитани

Последни вести