Експресно ги топи масните наслаги и го забрзува метаболизмот: Жените го обожуваат овој сируп

Веќе почна да се наближува летото, а ако сакате да ја воведете вашата линија во ред, го имаме совршениот рецепт за вас.

img

Ренот е исклучително здрава антибактериска намирница која не содржи заситени масти или холестерол. Одличен е и за дигестивниот систем бидејќи го стимулира развојот на добрите бактерии во системот за варење и за брзо време ќе ги прочисти и вашите синуси.

Тој ги забрзува метаболичките процеси во нашиот организам, па така го поттикнува топењето на масните наслаги. Во тоа може да ви помогне и овој моќен сируп со кој ќе ги стопите масните наслаги околу половината и ќе го елиминирате вишокот на вода од телото.

Потребни состојки: 150 грама свеж рен (коренот), 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажички цимет, 20 грама свеж корен од ѓумбир.

Подготовка: ренот и ѓумбирот измешајте ги во блендер или претворете ги во каша со помош на миксер. Исцедете ги лимоните, додадете го сокот од рен и ѓумбир, па мешајте три минути. Потоа, додадете ги медот и циметот и мешајте додека не добиете целосно хомогена смеса. Сирупот подгответе го во стаклено шише или тегла. Чувајте го во фрижидер.

Конзумирајте две лажици од сирупот дневно во период од три недели и потоа направете пауза од еден месец.

 

Објавено четврток, 15 јуни 2017 08:43:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести