ТРЕНЕРОТ на Ријана СОВЕТУВА: Еве како да ги намалите килограмите?

При секое наближување на летото сите размислуваме колку време и вежбање ќе ни требаат за да ги намалиме килограмите и да го облечеме омилениот костим за на плажа.

img

Харли Пастернак е едно од имињата кое во спортските, а и во холивудските, кругови ужива доста голем углед. Тој е амбасадор на спортскиот бренд „New Balance“, но и тренер на ѕвезди како Меган Фокс, Хали Бери и Ријана.

Во неговата нова книга насловена „5 Pounds“ ќе најдете совети како да ги намалите последните 2-3 килограми за само пет дена, но и како да ја одржите саканата тежина на долгорочен план преку лесни рецепти и вежби приспособени кон важите желби и потреби.

Ова се најважните совети кои тој ги нуди:

1. Пешачете

Симнете некоја од многубројните апликации кои ви покажуваат колку растојание сте изоделе и обидете се секој ден да направите барем 10.000 чекори. Додека зборувате на телефон наместо да седите, станете и шетајте.

2. Одете во кревет 30 минути порано од планираното

Истражувањата покажале дека зголемувањето на тежината честопати е предизвикано од недостаток на сон.

3. Јогуртот може да биде одлична ужина

Истражувањата покажале дека луѓето кои внесуваат млечни производи богати со протеини имаат пониско ниво на масти и живеат подолго. Овошен јогурт со грст капини би бил одлична закуска која ќе му даде сила и енергија на вашето тело.

Објавено среда, 09 март 2016 8:45:00
Напишано од ЕленаНајади се:Најчитани

Последни вести