Како изгледа еден просечен ден на најстарата бодибилдерка?

img

Најстарата бодибилдерка на светот секој ден се придржува кон својата рутина на здрава храна и вежби во фитнес салата и со тоа успева да изгледа прекрасно дури и на 76 години. Погледнете како изгледа еден просечен ден во животот на оваа  извонредна бодибилдерка:

02:30 часот: Се буди. Медитира и почнува да чита молитви од Библијата. Јаде ужина: ѓеврек со путер од кикирики и тврдо варени белки од јајца. Пие 2 чаши вода.

03:45 часот: Се упатува кон блискиот парк и трча 16 километри. За доручек јаде овес, три тврдо варени белки од јајца и една лажица ореви. Пијат 1 чаша течни белки од  јајца.

08:00 часот: Се упатува во фитнес салата и да вежба 1 час и 45 минути.

10-11 часот: Тренира една група на постари мажи и жени. Најстарата жена е 89 години.

11:00 часот: Тренира 4 до 5 жени во салата. Пие уште 1 чаша течност од белки.

13:00 часот: Се враќа дома и јаде конзерва туна, чаша спанаќ, ½ чаша сладок компир и пијат 1 чаша вода. Се одмара.

18-19 часот:  Држи уште еден час во салата. Се враќа дома и за ручек јаде мисирка, кафеав ориз, брокула, пие белки и многу вода.

22 до 22:30 часот: Пијте уште една чаша белки. Си легнува.

Објавено понеделник, 01 јули 2013 03:12:00
Напишано од БилеЗдравје:Најчитани

Последни вести