Стомакот ми беше огромен, сите мислеа дека сум бремена! Но, го пробав овој рецепт и се преполовив!

Кога ќе решиш дека е доста, тогаш почнува најтешкото. Станав утрото и ја испив грозната мешавина најбрзо што можев. Веќе по неколку минути останав во шок...

img

„Никогаш не верував во чудесни напитоци и алтернативна медицина и совети кои ги читав и слушав од луѓето. Но одеднаш тоа се промени“, вели една жена која одлучила да проба  експеримент со јаболков оцет.

„Долго време имав роблеми со варењето. Ме мачеа запек, гасови и подуеност. Откако ќе се најадев, стомакот ми се дуеше како балон.

Пробав секакви лекови, но залудно.

Тогаш мајка ми ми рече секое утро на празен стомак да пијам чаша млака вода со две лажици јаболков оцет и лажица мед. По обичај ги превртував очите. Но, некако ме убеди.

Кога се пресоблеков, видов во огледалото како ми изгледа стомакот... Секој би помислил дека сум бремена...

Па си реков, ајде ќе го пробам ова. Станав утрото, се напив од грозната мешавина што е можно побрзо. На мое изненадување, по само неколку минути трчав во тоалет!

Не бев сигурна дали е случајно или напитокот навистина делува, но се напив и следното утро и се случи истото.

За многу краток период се преполоввив, благодарение на мајка ми и „чудесниот“ напиток!“

Објавено четврток, 24 ноември 2016 07:45:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести