Со помош на овој напиток ќе имате супер витка става!

Овој напиток може да ви помогне да не „ставите” ниту еден килограм повеќе во текот на летото.

img

Сите би сакале да јадеме се што ќе посакаме, а да немаме ниту грам масни наслаги? Секако дека тоа не е возможно, но ова е рецептот за вас, за кого велат, согорува се што сте консумирале во текот на денот.

Во прашање е рецепт од потполно природни, моќни состојки, кои вам ќе ви помогнат, се што сте изеле тој ден да не ви се „залепи” во вид на масни наслаги.

Состојки:

 2 лажички сецкан магдонос

 поголем филџан вода

 малку цимет

 малку јаболков оцет

 лажичка мед

 лажичка ѓумбир

 сок од лимон

Подготовка:

Ставете вода да се свари, додадете го магдоносот и оставете да се олади. Процедете, па додајте ги и останатите состојки.

Пијте го овој напиток секоја вечер еден час пред легнување, во текот на две недели. Ако сакате да продолжите со конзумирање, направете пауза барем од 3 дена, па повторете ја постапката во следните две недели.

Објавено понеделник, 29 мај 2017 02:12:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести