Руски чај кој го подобрува видот и ги чисти бубрезите!

Пијте по една шолја од овој чај, три пати дневно и ќе почувствувате огромно подобрување.

img

Рецепт:

Ситно исецкајте гранка од круша, со должина од 10-15 цм. Ставете ја во тенџере и прелијте ја со литро вода. Варете на тивок оган 5-7 минути.

Тргнете го тенџерето од оган и оставете чајот да се олади, па процедете. Пијте по една шолја три пати дневно.

По 3-4 месеци редовно конзумирање, видот значително ќе се подобри, а ќе се подобри и работата на бубрезите.

Објавено среда, 30 ноември 2016 04:39:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести