Оваа жена ги излекувала болките во колената и зглобовите без посета на доктор, благодарејќи на ова!

Болките во колената и зглобовите се случуваат поради многу причини. Понекогаш, во случајот кај жените, тоа е поради чевлите, годините, трошењето на зглобовите и лигаментите.

img

Важно е да знаете дека состојките од природата может да ги излекуваат болките во колената и зглобовите. Овој рецепт ќе ви помогне.

Состојки:

Шолја сок од портокал

Шолја мусли

Шолја вода

Една кафена лажица цимет

Две лажици ананас во коцки

Чист мед

Половина лажица здробени бадеми

Подготовка:

Во лонец ставете ги муслите и водата и варете неколку минути.

Откако ќе зоврие, исклучете го оганот и изладете.

Ставете во блендер и додадете ананас, сок од портокал, бадем, цимет и мед.

Додадете малку вода, ако ви е јак вкусот.

Конзумирајте на дневна база.

Зошто овој рецепт е толку делотворен?

Објавено петок, 25 ноември 2016 12:29:00
Напишано од MajaПијалоци:Најчитани

Последни вести