Ослободете се од високиот притисок со овој едноставен лек

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот организам.

img

Во продолжение прочитајте го рецептот за приготвување на мешавината од три моќни состојки кои кога ќе се спојат заедно делуваат магично, што не е случај ако се консумираат одвоено.

Формулата потекнува од Германија и веќе ја користат голем број луѓе ширум светот!
Лекот содржи три состојки: лук, лимон и ѓумбир.

Состојки:

2 литри дестилирана вода
4 органски лимони со кора
4 главици лук
4 см корен од ѓумбир

Подготовка:

Добро измијте го лимонот и исечете го на парчиња. Исчистете го лукот и излупете го ѓумбирот.

Сите состојки добро сомелете ги во блендер и миксајте се додека да добиете хомогена смеса.
Добиената мешавина ставете ја на оган и постапено додавајте вода и мешајте додека да започне да врие. Во тој момент тргнете од оган и оставете да излади.
Процедете ја мешавината и складирајте во стаклени шишиња или тегли. Се чува во фрижидер.

Пијте по една ракиена чашка два часа пред вечера, на гладен стомак.

Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.

Објавено четврток, 13 април 2017 09:03:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести