Неверојатен пијалок за чистење на бубрезите

Премногу токсични материи може да доприносат за заболување на бубрезите, уринарниот тракт и мокрачната бешика. 

img

Нивните најголеми непријатели се солта, генетски модифицирана храна, протеини од животинско потеклом газирани пијалоци, кофеин и цигари. За да можете да ги „исчистите” бубрезите добро е да пиете голема количина на вода, но и да го направите следниот напиток.

Состојки: сок од половина лимон или лимета, едно киви (излупено), половина шолја ораси, една банана, половина чешле магдонос, една чаша вода.

Сите состојки измиксајте ги во блендер (сокот од лимон е потребно претходно да се исцеди па потоа да се стави во блендер).

Сокот е најдобро да го конзумирате наутро.

Објавено понеделник, 13 ноември 2017 02:57:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести