Напиток од омилениот зачин кој ги топи килограмите!

Многу диети препорачуваат конзумирање чај од магдонос со барем еден оброк дневно.

img

Со балансирани оброци и вежбање, овој напиток ќе го забрза топењето на вишокот килограми.

Магдоносот има благи диуретички својства и помага телото да се ослободи од вишокот вода.

Тој е моќен антиоксиданс и помага во намалување на нивото на холестерол и високиот крвен притисок.

Чајот од магдонос, можете да го пиете неколку пати дневно.

Состојки:

2 дцл вода

¼ шолји лист од свеж магдонос

Стевија за засладување

Сок од половина лимон

Подготовка:

Со врела вода прелијте ги листовите од магдонос. Оставете да стои 5 минути. Потоа извадете ги листовите, засладете го чајот со стевија и додадете лимон.

Објавено недела, 27 ноември 2016 11:25:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести