Лековит сируп: Го подобрува помнењето, видот, слухот, но и ги согорува маснотиите!

Луѓето кои  се на диета можат да имаат  голема корист од ротквицата, бидејќи  содржи  скоро  нула маснотии или калории. Пиењето сок од ротква редовно може да го  смири  вашиот систем за варење и  да го исчисти телото од токсини.

img

Еве како  да подготвите сируп од ротквици

Состојки:

125гр торквици

Помало парче корен од ѓумбир

2 лажички цимет

3 лажици  мед

4 лимони

Подготовка:

Прво, измешајте ги  ротквата и  ѓумбирот во  блендер, а потоа додајте го  лимоновиот сок и промешајте неколку  минути. Потоа додадете го медот и  циметот  и  повторно убаво промешајте. Префрлете го  сирупот во  стаклена тегла и  пијте го кога е посакате.

Објавено петок, 20 јануари 2017 01:16:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести