Исчистете го телото од токсини и маснотии со овој пијалок!

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја врши својата функција.

img

Затоа, слабеењето оди многу потешко за разлика од дебелеењето, иако многу луѓе не се запознаени со неговата улога во тоа.

Па, доколку сте меѓу оние кои се трудат да ослабат, но не успеваат, применете го моќниот пијалак со кој ќе направите детоксикација на црниот дроб.

Со овој пијалак ќе можете да го изгубите вишокот килограми многу брзо и без многу напор, а неговото подготвување е лесно и едноставно.

Потребни состојки:

3 лимони

1 шолја исецкан магдонос

5 стапчиња целер

6 шолји вода

Подготовка:

Ставете го сокот од лимон, магдоносот и целерот во блендер и измешајте, а потоа додадете вода и повторно измешајте сѐ заедно.

Пијте по две чаши од овој пијалак, трипати на ден на празен стомак, во период од три дена, а потоа направете пауза од 7-10 дена пред да го повторите истиот процес.

Објавено четврток, 26 октомври 2017 12:10:00
Напишано од ВероникаЗдравје:Најчитани

Последни вести