Фрлете ги инхалаторите бидејќи овој сок заагарантирано ги спречува нападите на астма!

Морковот се смета за една од најдобрите намирници  кои  се многу  ефикасни   во  елиминирањето на прекумерната слуз во  организмот.можете да пиете сок само од морков, или  да ја појачате моќта со  додавање на неколку  листови  целер.

img

Потребно:

2- 3  моркови

½  парче ѓумбир

Подготовка:

Изблендирајте ги  состојките со  малку вода и  уживајте во  овошното  смути.

Конзумирањето на  високо ниво на  витамин С и  бета каротен  ќе ви  помогне да го  зголемите капацитетот на  белите дробови, да се ослободите од респираторни  проблеми и  да спречите  појава на било какви  печки  во  дишењето, вклучувајќи  астма, бронхитис и  емфизем. Освен тоа, високиот внес на  клорофил ќе ви помогне да го  детоксицирате црбиот дроб  и  дебелото  црево и на тој  начин  да се ослободите од  сите токсини од вашето  тело.

Останатите намирницикои  помагаат   во ублажување на астма се: цвекло, ананас, боровинки, јагоди, брусница... Лицата со астма треба секогаш  да имаат на ум дека треба да ги избегнуват  агрумите.

Објавено сабота, 17 декември 2016 03:12:00
Напишано од виолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести