Подгответе Ел Диабло!

Подгответе им на пријателите несекојдневен коктел пред вечерното излегување.

img

Ви препорачуваме да подготвите Ел Диабло... Како?

Потребно е:

– Текила (60 мл)

– Сок од лимон (20 мл)

– Ликер „Crème de cassis“ (20 мл)

– Пијалок од ѓумбир

Начин на подготовка:

Во шејкер промешајте сок од лимета и боровинки, трипл сек и вотка. Откако ќе завршите сипете ја комбинацијата во студена чаша. Декорирајте со виткана кора од портокал.

Објавено вторник, 22 март 2016 06:15:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести