Овој освежителен коктел е СЕ што ви треба ова лето!

Освежувачко, слатко и изгледа супер! Запознајте ја „Мимоза“!

img

Овој коктел можете да го правите од различно овошје. Оригиналниот рецепт е со портокал, но ние ви претставуваме поегзотична варијанта.

Потребно ви е:

3 чаши шампањ

1 чаша манго

1 чаша ананас

Сок од половина лимон

Лед

Подготовка:

Се ставете во блендер и измиксајте добро. Ставете во чаши за коктел, ставете цевки и уживајте!

Погледнете го видеото:

Се вчитува прикажувачот на видео...

Објавено понеделник, 27 јуни 2016 02:32:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести