ОСВЕЖИТЕЛЕН безалкохолен коктел од лубеница и краставици!

Совршено здраво освежување за летните горештини!

img

Потребни состојки:

750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки)

1 краставица (исечкана на коцки)

четвртина чаша сок од зелен лимон

2 лажици мед

2/3 од чашата водка

мраз, парчиња краставички за украсување

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер, добро изматете и послужете во коктел чаши. Можете да додадете дополнително мраз во коцки.

Уживајте!

Објавено среда, 03 август 2016 06:44:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести