ОСВЕЖЕТЕ СЕ: Рецепт за ледено фрапе од банани

Вкусен освежувачки ладен десерт...

img

Состојки:

2 банани

2дл млеко

2 кугли сладолед од чоколадо

4 лажици слатка павлака

2 лажици мелени бисквити

Чоколадни трошки

Подготовка:

Изгмечете ги бананите, додадете млеко и останатите состојки и промешајте.

Во висока чаша ставете лед, па ставете фрапе.

Украсете со слатка павлака и чоколадни трошки.

Објавено вторник, 28 јуни 2016 01:03:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести