Овој напиток скоро сите го пијат, а може да се искористи и за фарбање на косата!

Знаеме дека кната е природна боја за коса и дека цимет и лимон може да ја осветли вашата коса, но дали сте знаеле дека и кафето може да ја обои вашата коса?

img

Еве како: 

Направете два филџани кафе, а кога ќе се олади, помешајте го со балсам за коса. 

Добиената смеса која наликува на паста нанесете ја на коса и нека стои еден час. 

Од кафето треба да добиете темнокафеава боја.

Објавено четврток, 17 ноември 2016 12:29:00
Напишано од ЕленаЗдравје:Најчитани

Последни вести