Milky Way капучино

Интересен кафе-рецепт.

img

Потребни состојки:

90 мл еспресо
40 мл чоколаден прелив
40 мл сируп од карамела
20 мл зовриено млеко

Начин на подготовка:

Во шолја за кафе сипете го подготвеното еспресо, чоколадниот прелив и сирупот од карамела и потоа додадете зовриено млеко. На врвот ставете млечна пена. За само 5 минути ќе добиете фантастичен кафе напиток со шмек на неодоливите чоколатца Milky Way.

Објавено понеделник, 10 октомври 2016 06:27:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести