Кофеинско смути: Здрава замена за кафе!

За сите страсни  љубители на кафе. Идеална  здрава замена за кафето

img

Започнете го  денот на малку  поинаков, здрав начин но сепак со незаменливиот мирис на вашиот омилен пијалок- кафето.

Состојки:

Состојки:

1 голема лажица цимет

1 банана

1 шолја јогурт од ванила

1 шолја кафе

Сите состојки  ставете ги  во  блендер. Матете додека не добиете еднолична смеса. Сипете во чаша и  уживајте во  вашето  кофеинско смути.

Објавено понеделник, 26 декември 2016 11:44:00
Напишано од виолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести