Идеално за студените денови: Какао со кокос

Ммм, можете ли да си го замислите животот без вкусно какао? Овој топол напиток, ќе ги разигра вашите сетила и ќе посакате да го пиете почесто. Дозволете си понекогаш малку како со кокос.

img

Какото подгответе го како и вообичаено, но додадете му кокосов крем и добро промешајте. Потоа додадете му лажица или две слатка павлака и наросете чоколадни трошки.

Состојки:

2 дл млеко

2 лажици како

1 лажица кокосов крем

2 лажици слатка павлака

Објавено петок, 18 ноември 2016 08:27:00
Напишано од MajaЗдравје:Најчитани

Последни вести