Подгответе вкусна пролетна салата со јајца и авокадо

Одличен избор за пролетните денови

img

Состојки:

300 г свеж спанаќ
3 варени јајца
1 авокадо
1 грст ореви
2 лажици маслиново масло
1 лажица балсамико
сол
црн пипер

Подготовка:

Исечете ги јајцата на четвртинки. Исечете  го спанаќот. Исечете го авокадото на коцки. Измешајте ги сите производи заедно со големи мелени ореви во сад за салата. Зачинете, промешајте и сервирајте.

Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.

Објавено четврток, 20 април 2017 03:49:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести