Подгответе домашен намаз од хумус!

Подгответе вкусен домашен намаз од хумус 

img

Состојки:

2 чешниња лук

1 чинија наут кој отстојал во вода

1 лажица црвен пипер

1 цеден лимон

1/4 шолја таан

сол

по желба можете да додадете и пиперки, маслинки или капари.

Деталите во видеото:

Објавено четврток, 16 ноември 2017 02:48:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести