Новогодишен колач од три состојки што е толку вкусен што нема да верувате дека е без јајца и путер

Кога еднаш ќе го пробате , постојано ќе го правите .

img

Звучи неверојатно но, овој колач можете да го направите многу брзои потребни ви се само 3 состојки .

Состојки :

- 1 кг мешано овошје

- 3 чаши црн чај

-3 чаши саморастечко брашно

Подготовка :

Однапред згрејте ја ринглата на 150 степени. Измешајте го овошјето кое било потопено во црниот чај и брашното.Ако смесата е густа додадете го преостанатиот црн чај .

Смесата ставете ја во длабок сад и печете ја во рерна 2 и пол часа.

Ако го чувате херметички затворен со алуминиумска фолија колачот може да биде свеж со месеци.

Се вчитува прикажувачот на видео...

Објавено понеделник, 02 јануари 2017 03:30:00
Напишано од виолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести